O programie

scudo_picc-trasp„Problem z głowy” już od 2013 roku prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 2 000 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce. 

Właśnie zakończyliśmy kolejną edycję konkursu w ramach Programu  Problem z Głowy – „Sposoby Księcia Paranita na Problem z Głowy”.  W konkursie mogło wziąć udział każde przedszkole.  W ramach konkursu do wygrania są meble i zestawy zabawek. Jury jest teraz w trakcie swoich obraz, podczas których wyłonionych zostanie pięciu laureatów.

Na stronie, w zakładce „Dla szkół i przedszkoli” dostępne są materiały edukacyjne do pobrania. Wierzymy, że są one nieocenione przy poprawianiu świadomości rodziców i nauczycieli, z jak dużym problemem walczymy.

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od siedmiu lat prowadzi działania edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach
w całej Polsce.
Alarmujący jest fakt, że wśród 1400 szkół  i 3000 przedszkoliuczestniczących w programie w 2019 roku, w większości placówek wystąpił problem wszawicy! Niezmiennym celem programu jest pomoc pielęgniarkom i higienistkom szkolnym oraz, w tym roku po raz pierwszy, pedagogom przedszkolnym, w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez udostępnienie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych.